Marca 25 2023 00:34:41
Nawigacja
Interwencje w 2020 r.

Aktualizacja:

dnia 2020-09-22 13:48:50

Pożary:

380

Miejscowe zagrożenia:

1710

Alarmy fałszywe:

58

Ogółem:

2148

Zakaz wypalania traw

Koło Emerytów

FireFightersPlus.eu

Czujka

Klub

RODO

Fundalcja Solidarni

Oficer prasowy

„Dwa zdarzenia w jednym czasie”
KP PSP
W piątek 17 kwietnia 2020 roku, o godzinie 12.33 do ostrowskiej straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym, wielorodzinnym w centrum Ostrowa Wielkopolskiego.
Ostatni dzień w służbie bryg. Krzysztofa Biernackiego
KP PSP
Brygadier Krzysztof Biernacki w sierpniu 1985 roku rozpoczął 5-letnie studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, po ukończeniu których uzyskał tytuł mgr inż. pożarnictwa oraz stopień – podporucznika pożarnictwa
Narada Roczna
KP PSP
W czwartek 27 lutego 2020 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim z udziałem zaproszonych gości oraz załogi odbyła się doroczna narada podsumowująca działalność ostrowskiej komendy za rok 2019.
„Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”, Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla rolników w Antoninie
KP PSP
W czwartek 20 lutego 2020 roku, w siedzibie Nadleśnictwa Antonin, odbyło się kolejne spotkanie informacyjno - szkoleniowe skierowane do rolników i mieszkańców obszarów wiejskich pod hasłem „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”. Akcja, która jest następstwem Porozumienia między Wielkopolskim Oddziałem Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa a Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zorganizowana została pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka.
Zwycięstwo ostrowskiego strażaka w biegu z psem
KP PSP
W dniu 9 lutego 2020 r. w ramach 7 Zimowej zaDyszki na ostrowskich Piaskach odbył się bieg z psem na 5 km. Na linii startu stanęło ponad 40 biegaczy z czworonogami, w tym czołowi polscy zawodnicy mający na koncie medale Mistrzostw Polski.
Kampania społeczna „CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA”. Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dla rolników
KP PSP
W piątek 7 lutego 2020 roku, w Centrum Rehabilitacji Rolników w Jedlcu (powiat pleszewski), odbyło się spotkanie informacyjno – szkoleniowe skierowane do rolników. Organizatorem spotkania była Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ostrowie Wielkopolskim.
Akcja „Bezpieczne ferie zimowe”. Spotkanie informacyjno-edukacyjne dla dzieci z Odolanowa i z Huty.
KP PSP
W poniedziałek 3 lutego 2020 roku przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Ślubowanie strażaka
KP PSP
W czwartek 30 stycznia 2020 roku, punktualnie o godzinie 9.00, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim miało miejsce uroczyste ślubowanie nowoprzyjętej stażystki.
Akcja „Bezpieczne ferie zimowe”. Spotkanie informacyjno-edukacyjne dla dzieci z Odolanowa i z Wierzbna
KP PSP
W poniedziałek 27 stycznia 2020 roku przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim: asp. Tomasz Walczak, st. str. Arkadiusz Mruk i str. Natalia Płomińska, odwiedzili dzieci ze szkół w Odolanowie i w Wierzbnie.
Akcja „Bezpieczne ferie zimowe”. Spotkanie informacyjno-edukacyjne dla przedszkolaków w Sośniach
KP PSP
W piątek 24 stycznia 2020 roku przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim mł. kpt. Tomasz Chmielecki, odwiedził dzieci w Przedszkolu w miejscowości Sośnie.
Doskonalenie zawodowe w grudniu.
Doskonalenie zawodowe
W grudniu wzięliśmy udział w ćwiczeniach doskonalących zorganizowanych przez dilera firmy Husqvarna. W ćwiczeniach omówiono zasady pracy, konserwacji oraz główne zagrożenia dla ratowników przy pracy tego rodzaju sprzętem spalinowym..
Kampania społeczna „CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA”. Spotkanie informacyjno-edukacyjne dla dzieci i seniorów w Masanowie
KP PSP
W czwartek 23 stycznia 2020 roku, w budynku sali wiejskiej w miejscowości Masanów, gm. Sieroszewice, odbyło się spotkanie informacyjno – edukacyjne skierowane do dzieci i seniorów. Spotkanie zorganizowano z okazji „Dnia Babci” i „Dnia Dziadka”.
BIP

Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2019

Ilość zdarzeń

w 2019 roku

Pożary: 504
Miejscowe zagrożenia: 1439
Alarmy fałszywe: 74
Ogółem: 2017

Więcej informacji

Informacja

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

741,272 unikalnych wizyt