Czerwca 10 2023 21:12:46
Nawigacja
Interwencje w 2020 r.

Aktualizacja:

dnia 2020-09-22 13:48:50

Pożary:

380

Miejscowe zagrożenia:

1710

Alarmy fałszywe:

58

Ogółem:

2148

Zakaz wypalania traw

Koło Emerytów

FireFightersPlus.eu

Czujka

Klub

RODO

Fundalcja Solidarni

Oficer prasowy

Doskonalenie zawodowe w lipcu 2015
Doskonalenie zawodowe

        W miesiącu lipcu 2015 roku w ramach doskonalenia zawodowego strażacy z JRG Ostrów Wielkopolski zrealizowali następujące tematy:

        · Warsztaty z zakresu ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym z wykorzystaniem do ćwiczeń praktycznych zbiorników „Piaski Szczygliczka” w Ostrowie Wielkopolskim oraz kąpieliska „Kąpielka” w Pogrzybowie. W warsztatach udział wzięły następujące SIS: Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno - Nurkowego z KM PSP z Konina, zastępy z KP PSP Ostrów Wielkopolski oraz jednostki OSP z powiatu ostrowskiego. Warsztaty podzielono na dwa etapy: pierwszy poświęcony był zajęciom teoretycznym mającym na celu przedstawienie podstawowych aspektów organizacji ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym natomiast w drugim etapie przystąpiono do zajęć praktycznych na akwenach wodnych z wykorzystaniem łodzi, deski lodowej oraz zasad współdziałania z specjalistyczną grupą wodno - nurkową w tym alarmowanie, przeprowadzenie działań i możliwości wsparcia grupy ze strony miejscowych jednostek.

        · W dniach 20-22 lipca 2015 r. zgodnie z Rozkazem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej na terenie powiatu ostrowskiego przeprowadzone zostały Warsztaty Ratownicze pod kryptonimem „TECHNIKA 2015”. W warsztatach wzięli udział przedstawiciele wszystkich jednostek ratowniczo-gaśniczych PSP województwa wielkopolskiego. Zajęcia prowadzone były przez doświadczonych strażaków reprezentujących Komendę Wojewódzką PSP, Komendę Miejską PSP w Poznaniu oraz Komendę Powiatową PSP w Gnieźnie. Warsztaty odbywały się w dwóch miejscach i poświęcone były realizowaniu działań ratowniczych podczas katastrof budowlanych oraz podczas wypadków komunikacyjnych.

Tekst: mł. kpt. Krzysztof Drabik
Zdjęcia: mł. bryg. Jarosław Kuśmirek, mł. bryg. Bartosz Klich, JRG Ostrów Wlkp.


BIP

Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2019

Ilość zdarzeń

w 2019 roku

Pożary: 504
Miejscowe zagrożenia: 1439
Alarmy fałszywe: 74
Ogółem: 2017

Więcej informacji

Informacja

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

747,633 unikalnych wizyt