Marca 25 2023 01:23:02
Nawigacja
Interwencje w 2020 r.

Aktualizacja:

dnia 2020-09-22 13:48:50

Pożary:

380

Miejscowe zagrożenia:

1710

Alarmy fałszywe:

58

Ogółem:

2148

Zakaz wypalania traw

Koło Emerytów

FireFightersPlus.eu

Czujka

Klub

RODO

Fundalcja Solidarni

Oficer prasowy

Pożar budynków gospodarczo-inwentarskich w Garkach
KP PSP

     19 września 2020 roku o godzinie 1539 służba dyżurna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczo-inwentarskiego w miejscowości Garki, gm. Odolanów.


     W chwili przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono rozwinięty pożar budynków gospodarczo-inwentarskich w zabudowie szeregowej. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że w sąsiedztwie palących się zabudowań znajdowały się dwa zagrożone pożarem budynki mieszkalne jednorodzinne. Właściciel gospodarstwa wyprowadził cześć zwierząt znajdujących się w budynkach na zewnątrz. Działania strażaków, którzy ze względu na bardzo duże zadymienie musieli pracować w aparatach ochrony układu oddechowego, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej do obiektów oraz podaniu prądów gaśniczych wody w obronie na zagrożone pożarem budynki mieszkalne z jednoczesnym podaniem prądów gaśniczych wody w natarciu na objęte ogniem pomieszczenia gospodarcze. W tym samych czasie Kierujący Działaniem Ratowniczym zarządził ewakuację inwentarza znajdującego się wewnątrz. W trakcie prowadzenia działań ratownicy stwierdzili złe samopoczucie u właściciela gospodarstwa, któremu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej oraz przekazano pod opiekę przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

     Na miejsce zdarzenia przybyła grupa operacyjna KP PSP Ostrów Wielkopolski.

    W działaniach trwających ponad dziesięć godzin uczestniczyło szesnaście zastępów straży pożarnej w sile sześćdziesięciu pięciu ratowników.

Opracowanie: kpt. Tomasz Chmielecki
Zdjęcia: archiwum OSP Odolanów

BIP

Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2019

Ilość zdarzeń

w 2019 roku

Pożary: 504
Miejscowe zagrożenia: 1439
Alarmy fałszywe: 74
Ogółem: 2017

Więcej informacji

Informacja

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

741,338 unikalnych wizyt