Marca 26 2023 12:48:57
Nawigacja
Interwencje w 2020 r.

Aktualizacja:

dnia 2020-09-22 13:48:50

Pożary:

380

Miejscowe zagrożenia:

1710

Alarmy fałszywe:

58

Ogółem:

2148

Zakaz wypalania traw

Koło Emerytów

FireFightersPlus.eu

Czujka

Klub

RODO

Fundalcja Solidarni

Oficer prasowy

Ostatni dzień w służbie bryg. Krzysztofa Biernackiego
KP PSP

    Brygadier Krzysztof Biernacki w sierpniu 1985 roku rozpoczął 5-letnie studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, po ukończeniu których uzyskał tytuł mgr inż. pożarnictwa oraz stopień – podporucznika pożarnictwa. Po ukończeniu nauki w roku 1990 został skierowany do pełnienia służby w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Ostrowie Wielkopolskim. W swojej karierze zawodowej pełnił obowiązki zastępcy Komendanta Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim, ale najbardziej związał się z Wydziałem Kontrolno-Rozpoznawczym, gdzie na stanowisku naczelnika wydziału przepracował 21 lat. Brygadier Krzysztof Biernacki był najbardziej rozpoznawalnym strażakiem ostrowskiej komendy ponieważ pełnił obowiązki oficera prasowego oraz koordynatora prewencji społecznej, gdzie udzielił niezliczoną liczbę wywiadów i napisał tyle samo artykułów. Przez ten czas dał się poznać, jako strażak o wyjątkowo wysokim zaangażowaniu i poświęceniu dla wykonywanej przez siebie służby oraz o doskonałym przygotowaniu zawodowym. Można śmiało powiedzieć, że bryg. Krzysztof Biernacki po ponad 34 latach służby był najstarszym funkcjonariuszem ostrowskiej komendy.

W czasie służby był wielokrotnie odznaczany, wyróżniany i nagradzany, m.in.:

  • Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”,
  • Srebrny Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”,
  • Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”,
  • Srebrny Medal „Za Długoletnią Służbę”,
  • Brązowa odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”,
  • Dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych.

Gratulujemy Krzysztofowi i serdecznie dziękujemy za niezwykłe zaangażowanie i osobisty wkład w osiągnięcia tutejszej komendy. Pozostawiłeś po sobie wiele znaczących sukcesów oraz na trwałe zapisałeś się w kronikach zawodowego pożarnictwa Ostrowa Wielkopolskiego jako wspaniały prewentysta i niezwykły człowiek. Życzymy nieprzemijającego zdrowia, szczęścia rodzinnego i realizacji wielu planów i zamierzeń. Liczymy na dalszą współpracę i będziemy bardzo wdzięczni móc nadal korzystać z Twojego bogatego doświadczenia zawodowego i wiedzy na rzecz rozwoju ostrowskiej komendy.

zdjęcia: KP PSP
opracowanie: asp. Szymon Kloński


BIP

Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2019

Ilość zdarzeń

w 2019 roku

Pożary: 504
Miejscowe zagrożenia: 1439
Alarmy fałszywe: 74
Ogółem: 2017

Więcej informacji

Informacja

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

741,555 unikalnych wizyt