Marca 26 2023 13:14:34
Nawigacja
Interwencje w 2020 r.

Aktualizacja:

dnia 2020-09-22 13:48:50

Pożary:

380

Miejscowe zagrożenia:

1710

Alarmy fałszywe:

58

Ogółem:

2148

Zakaz wypalania traw

Koło Emerytów

FireFightersPlus.eu

Czujka

Klub

RODO

Fundalcja Solidarni

Oficer prasowy

Wiata edukacyjno-szkoleniowa wraz z wyposażeniem dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim
KP PSP

    W miesiącu listopadzie 2019 roku zostało zrealizowane przedsięwzięcie pn. „Budowa wiaty edukacyjno-szkoleniowej wraz z wyposażeniem dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim”.

W ramach tego przedsięwzięcia zrealizowano poniższe zadania:

  • Zaprojektuj i wybuduj wiatę edukacyjno-szkoleniową
  • Zakup Mobilnego Symulatora Zagrożeń
  • Zakup zestawu mobilnego nagłośnienia (mikser, dwie kolumny głośnikowe, dwa statywy, dwa mikrofony bezprzewodowe)
  • Zakup zestawu sprzętu audiowizualnego (laptop z oprogramowaniem, projektor multimedialny)
  • Zakup tablic edukacyjnych

Głównym celem budowy wiaty jest edukacja dzieci, młodzieży oraz wszystkich mieszkańców powiatu ostrowskiego. Wiata wykorzystywana będzie również podczas szkoleń, warsztatów dla strażaków jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu ostrowskiego, w celu doskonalenia technik gaszenia pożarów, w tym szczególnie szkodliwych dla środowiska pożarów sadzy w kominie. Ponadto wyposażenie wiaty ze względu na swoją mobilność będzie również wykorzystywane podczas spotkań miejskich i wiejskich organizowanych na terenie całego powiatu na których swoje stanowisko w ramach prewencji społecznej będzie miała Państwowa Straż Pożarna, a także podczas akcji edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w szkołach i przedszkolach. Wiata edukacyjno-szkoleniowa będzie podstawowym miejscem dydaktycznym w czasie przeprowadzonych całorocznie akcji edukacyjnych w zakresie ochrony środowiska i przyrody.

Zrealizowane przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Miasta Ostrów Wielkopolski, Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce, Gminy i Miasta Odolanów, Gminy Ostrów Wielkopolski, Gminy Przygodzice, Gminy i Miasta Raszków, Gminy Sieroszewice oraz Gminy Sośnie.

Informacje o aktualnościach i zadaniach Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu znajdują się na stronie http://www.wfosigw.poznan.pl

Opracował st. kpt. Grzegorz Aleksandrzak
Zdjęcia: KP PSP Ostrów Wielkopolski


BIP

Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2019

Ilość zdarzeń

w 2019 roku

Pożary: 504
Miejscowe zagrożenia: 1439
Alarmy fałszywe: 74
Ogółem: 2017

Więcej informacji

Informacja

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

741,597 unikalnych wizyt