Marca 22 2023 03:48:36
Nawigacja
Interwencje w 2020 r.

Aktualizacja:

dnia 2020-09-22 13:48:50

Pożary:

380

Miejscowe zagrożenia:

1710

Alarmy fałszywe:

58

Ogółem:

2148

Zakaz wypalania traw

Koło Emerytów

FireFightersPlus.eu

Czujka

Klub

RODO

Fundalcja Solidarni

Oficer prasowy

Pożar budynku warsztatowego w Parczewie
JRG - Interwencje

        W dniu 11 lipca 2015 r. o godzinie 14.07 do tut. Komendy wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku warsztatowego w miejscowości Parczew, gm. Sieroszewice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar budynku warsztatowego, w którym demontowano auta przeznaczone do kasacji. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu w pierwszej fazie trzech prądów wody w natarciu przez okna do wnętrza budynku. Po przybyciu kolejnych zastępów wprowadzono dwa prądy gaśnicze piany, jeden przez okno budynku, drugi przez korytarz do wnętrza warsztatu.

        Działania strażaków w warsztacie prowadzone były w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Po zlokalizowaniu i ugaszeniu pożaru oddymiono przy użyciu agregatu oddymiającego pomieszczenia warsztatu, pomieszczenia biurowe i socjalne. Następnie wyniesiono z warsztatu dwie butle tlenowe, jedną na propan butan oraz pojemniki z olejami i paliwem.

        Akcja gaśnicza trwała prawie 3 godziny. Brały w niej udział 3 zastępy PSP z Ostrowa Wielkopolskiego oraz jednostki OSP z Sieroszewic, Latowic i Parczewa. Prawdopodobnie przyczyną powstania pożaru było zaprószenie ogniem podczas prac pożarowo niebezpiecznych. Straty wstępnie oszacowano na 200 tys. zł.

        Spaleniu uległy: wnętrze budynku warsztatowego , wyposażenie warsztatu: elektronarzędzia, urządzenia pneumatyczne, maszyna do demontażu opon, wyciągarki, ponadto spaleniu uległy 3 auta w trakcie rozbiórki oraz zgromadzone części samochodowe oraz płyny eksploatacyjne.

Tekst: mł. bryg. Piotr Sobczak
Zdjęcia: JRG Ostrów Wlkp.


BIP

Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2019

Ilość zdarzeń

w 2019 roku

Pożary: 504
Miejscowe zagrożenia: 1439
Alarmy fałszywe: 74
Ogółem: 2017

Więcej informacji

Informacja

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

741,114 unikalnych wizyt