Marca 26 2023 12:38:44
Nawigacja
Interwencje w 2020 r.

Aktualizacja:

dnia 2020-09-22 13:48:50

Pożary:

380

Miejscowe zagrożenia:

1710

Alarmy fałszywe:

58

Ogółem:

2148

Zakaz wypalania traw

Koło Emerytów

FireFightersPlus.eu

Czujka

Klub

RODO

Fundalcja Solidarni

Oficer prasowy

Ewakuacja obozowiska w Hucie
KP PSP

    W dniu 19 lipca 2018 r. o godzinie 21:21 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowie Wielkopolskim wpłynęło zgłoszenie od Komendanta Obozu Harcerskiego w miejscowości Huta gm. Odolanów z prośbą o pomoc w ewakuacji jego uczestników.


    Na miejsce zdarzenia zadysponowanych zostało 5 zastępów PSP, 3 zastępy OSP z KSRG oraz 2 zastępy OSP spoza KSRG, były to głównie pojazdy mogące przewozić osoby oraz mienie.

    Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów okazało się, że ostatni odcinek głównej drogi dojazdowej do obozowiska, jak i droga alternatywna są częściowo zalane. Padający intensywny deszcz spowodował zalanie polany przed namiotami, stąd prawdopodobnie obawa przed dalszym zalewaniem i decyzja o rozpoczęciu ewakuacji. Dzieci znajdowały się pod zadaszeniem budynku gospodarczego usytuowanego na polanie przy obozowisku, skąd zostały przewiezione do Szkoły Podstawowej w miejscowości Świeca, łącznie ewakuowano 44 dzieci i 9 osób dorosłych.

    Równocześnie z ewakuacją prowadzone były czynności zmierzające do obniżenia poziomu wody polegające na wykonywaniu niewielkich przekopów w celu odprowadzenia wody. Po zakończeniu ewakuacji Komendant obozu przekazał informację o jego rozwiązaniu i zwrócił się z prośbą o pomoc w przetransportowaniu rzeczy uczestników do miejsca zastępczego. Ponadto ze strony Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim oraz Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego dostarczone zostały koce z uwagi na konieczność noclegu w miejscu ewakuacji. Po zakończeniu działań teren obozowiska przekazano Policji celem nadzorowania. W dniu następnym strażacy uczestniczyli również w działaniach związanych ze zwinięciem obozowiska. Łącznie w zdarzeniu uczestniczyło 10 zastępów straży pożarnej i 35 strażaków.

Tekst i zdjęcia: st. kpt. Jacek Kowalczyk


BIP

Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2019

Ilość zdarzeń

w 2019 roku

Pożary: 504
Miejscowe zagrożenia: 1439
Alarmy fałszywe: 74
Ogółem: 2017

Więcej informacji

Informacja

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

741,540 unikalnych wizyt