Marca 26 2023 13:21:28
Nawigacja
Interwencje w 2020 r.

Aktualizacja:

dnia 2020-09-22 13:48:50

Pożary:

380

Miejscowe zagrożenia:

1710

Alarmy fałszywe:

58

Ogółem:

2148

Zakaz wypalania traw

Koło Emerytów

FireFightersPlus.eu

Czujka

Klub

RODO

Fundalcja Solidarni

Oficer prasowy

Pożar lasu oraz działania przeciwpowodziowe
KP PSP

    W piątek, 11 maja w godzinach dopołudniowych Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim, otrzymało informację o pożarze lasu o powierzchni ok. 2 ha w miejscowości Wielowieś w gminie Sieroszewice.


    Na miejsce natychmiast, zostały zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostrowie Wielkopolskim, sześć zastępów z jednostek OSP z terenu gminy Sieroszewice (OSP Sieroszewice, OSP Masanów, OSP Wielowieś, OSP Westrza, OSP Rososzyca, OSP Latowice) oraz jeden zastęp z gminy Nowe Skalmierzyce (OSP Gostyczyna). Łącznie zostało zadysponowanych dwanaście samochodów: 9 gaśniczych, 2 specjalne, 1 operacyjny.

    Jak się okazało, były to tylko ćwiczenia, które przeprowadził zespół inspekcyjny z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Celem ćwiczeń było sprawdzenie poziomu gotowości operacyjnej jednostek ochrony przeciwpożarowej Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu ostrowskiego oraz sprawdzenie możliwości w zakresie dostarczania wody na duże odległości.

    W poniedziałek 14 maja w godzinach popołudniowych zostały również przeprowadzone ćwiczenia w ramach inspekcji KW PSP z zakresu ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego na terenie obiektu sportowo-rekreacyjnego Piaski-Szczygliczka.

Opracowanie: st. kpt. Jacek Kowalczyk, mł. ogn. Dorota Reterska
Zdjęcia: st. str. Mariusz Stempniewicz, st. kpt. Jacek Kowalczyk


BIP

Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2019

Ilość zdarzeń

w 2019 roku

Pożary: 504
Miejscowe zagrożenia: 1439
Alarmy fałszywe: 74
Ogółem: 2017

Więcej informacji

Informacja

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

741,610 unikalnych wizyt