Marca 26 2023 14:09:29
Nawigacja
Interwencje w 2020 r.

Aktualizacja:

dnia 2020-09-22 13:48:50

Pożary:

380

Miejscowe zagrożenia:

1710

Alarmy fałszywe:

58

Ogółem:

2148

Zakaz wypalania traw

Koło Emerytów

FireFightersPlus.eu

Czujka

Klub

RODO

Fundalcja Solidarni

Oficer prasowy

Ćwiczenia „Forest 2015”
KP PSP

        W poniedziałek 8 czerwca 2015 roku zostały przeprowadzone ćwiczenia pod kryptonimem „Forest 2015” dla sił i środków z terenu woj. Wielkopolskiego, wchodzących w skład Kompanii Gaśniczej Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego „Ostrów Wielkopolski”. Ćwiczenia miały miejsce na granicy powiatów ostrowskiego i ostrzeszowskiego w leśnictwie Krupa (Nadleśnictwo Antonin). Głównymi celami ćwiczeń było:

        1/ Sprawdzenie przygotowania podmiotów KSRG włączonych w struktury WOO przewidzianych do działań związanych z usuwaniem zdarzeń na terenach leśnych, pod kątem sprzętowym i organizacyjnym,

        2/ Sprawdzenie obiegu informacji o zagrożeniu i przebiegu ćwiczeń pomiędzy SIS PSP a Lasami Państwowymi.

        3/ Praktyczne sprawdzenie sposobów dostarczania wody na duże odległości, zweryfikowanie parametrów posiadanego sprzętu oraz kompatybilności rozwiązań poszczególnych SIS.

        Przed ćwiczeniami praktycznymi, w siedzibie Nadleśnictwa Antonin, odbyły się ćwiczenia aplikacyjne, w których wzięli udział m. in. Komendanci Powiatowi PSP z Ostrowa Wlkp. i Ostrzeszowa oraz ich zastępcy, a także kierownictwo Nadleśnictwa Antonin, jak również przedstawiciele Policji oraz służb medycznych. Następnie przeprowadzono ćwiczenia praktyczne, które m. in. obserwowali i oceniali przybyli na miejsce przedstawiciele KW PSP z Poznania. Po ćwiczeniach odbyło się podsumowanie, podczas którego szczegółowo omówiono ich przebieg, poddając analizie realizację założonych do osiągnięcia celów oraz wysuwając wnioski do realizacji na przyszłość.

        Do obejrzenia całej galerii zdjęć zapraszamy na stronę: www.ostrow.psp.wlkp.pl/photogallery.php?album_id=21

Tekst i zdjęcia: bryg. Krzysztof Biernacki


BIP

Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2019

Ilość zdarzeń

w 2019 roku

Pożary: 504
Miejscowe zagrożenia: 1439
Alarmy fałszywe: 74
Ogółem: 2017

Więcej informacji

Informacja

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

741,676 unikalnych wizyt