Marca 22 2023 03:01:49
Nawigacja
Interwencje w 2020 r.

Aktualizacja:

dnia 2020-09-22 13:48:50

Pożary:

380

Miejscowe zagrożenia:

1710

Alarmy fałszywe:

58

Ogółem:

2148

Zakaz wypalania traw

Koło Emerytów

FireFightersPlus.eu

Czujka

Klub

RODO

Fundalcja Solidarni

Oficer prasowy

Pożar duży pałacyku w Sieroszewicach
JRG - Interwencje

    W niedzielę 24 września 2017 roku, o godzinie 16.31 do ostrowskiej straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze pałacyku w miejscowości Sieroszewice - w pałacyku o charakterze zabytkowym znajdują się mieszkania komunalne, w których zamieszkuje 7 rodzin, w sumie 27 osób.

    Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zostało przeprowadzone rozpoznanie, w wyniku którego ustalono, że pożarem objęte jest całe poddasze i dach obiektu. W momencie powstania pożaru w budynku znajdowało się 14 osób, 12-cie z nich ewakuowało się na zewnątrz budynku jeszcze przed przybyciem na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej. Działania strażaków, którzy ze względu na bardzo duże zadymienie musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji dwóch osób, w tym jednej niepełnosprawnej za pomocą podnośnika hydraulicznego oraz gaszeniu pożaru za pomocą prądów gaśniczych wody i piany podawanych z poziomu terenu oraz z dwóch podnośników. Pożar, ze względu na drewnianą konstrukcję stropów i dachu bardzo gwałtownie się rozprzestrzeniał, płomienie sięgały kilkunastu metrów wysokości, a czarny, gęsty dym widoczny był z odległości kilku kilometrów. Kilkudziesięciu strażaków potrzebowało aż 1,5 godziny, aby zlokalizować pożar. Mieszkańcy budynku zostali przewiezieni autokarem do budynku sali wiejskiej. W trakcie prowadzonych działań powołany został sztab kryzysowy, w pracach którego uczestniczyły grupy operacyjne z KW PSP Poznań i KP PSP Ostrów Wlkp.

    W akcji trwającej prawie 12 godzin brało udział: 8 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 9 zastępów OSP. W sumie z pożarem walczyło 60 strażaków. Dochodzenie, mające ustalić przyczynę pożaru, prowadzi Policja.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Krzysztof Biernacki


BIP

Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2019

Ilość zdarzeń

w 2019 roku

Pożary: 504
Miejscowe zagrożenia: 1439
Alarmy fałszywe: 74
Ogółem: 2017

Więcej informacji

Informacja

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

741,089 unikalnych wizyt