Marca 22 2023 02:36:23
Nawigacja
Interwencje w 2020 r.

Aktualizacja:

dnia 2020-09-22 13:48:50

Pożary:

380

Miejscowe zagrożenia:

1710

Alarmy fałszywe:

58

Ogółem:

2148

Zakaz wypalania traw

Koło Emerytów

FireFightersPlus.eu

Czujka

Klub

RODO

Fundalcja Solidarni

Oficer prasowy

Pożar duży budynku inwentarskiego
JRG - Interwencje

    W czwartek 17 sierpnia 2017 roku, o godzinie 02.48 do ostrowskiej straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego (obora i budynek gospodarczy) w miejscowości Bogufałów, gm. Przygodzice. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zostało przeprowadzone rozpoznanie, w wyniku którego ustalono, że pożarem objęte jest całe poddasze obiektu, na którym magazynowane są: słoma i siano, natomiast zagrożone są obiekty wiaty i garażu.

    Zwierzęta inwentarskie oraz maszyny rolnicze były wyprowadzone na zewnątrz budynku jeszcze przed przybyciem na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej. Działania strażaków, którzy ze względu na bardzo duże zadymienie musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz gaszeniu pożaru za pomocą prądów gaśniczych wody podawanych z poziomu terenu oraz z drabin przenośnych. Strażacy zabezpieczali również sąsiednie budynki przed przedostaniem się do nich pożaru. Ze względu na słabe ciśnienie wody, w początkowej fazie pożaru, zastosowano dowożenie wody z sąsiedniej wsi, a następnie na pobliskim sztucznym zbiorniku wodnym zorganizowano stanowisko wodne. Po zlokalizowaniu pożaru strażacy przystąpili do jego dogaszania oraz prac rozbiórkowych nadpalonych części konstrukcji dachu oraz wywozu nadpalonej słomy na pobliskie pole w celu dokładnego dogaszenia.

    W akcji trwającej ponad 9 godzin brały udział: 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego oraz 8 zastępów OSP z terenu powiatu ostrowskiego. W sumie z pożarem walczyło 67 strażaków. Dochodzenie, mające ustalić przyczynę pożaru, prowadzi Policja.

Opracowanie: bryg. Krzysztof Biernacki
Zdjęcia: JRG PSP Ostrów Wlkp.


BIP

Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2019

Ilość zdarzeń

w 2019 roku

Pożary: 504
Miejscowe zagrożenia: 1439
Alarmy fałszywe: 74
Ogółem: 2017

Więcej informacji

Informacja

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

741,074 unikalnych wizyt