Marca 22 2023 02:35:37
Nawigacja
Interwencje w 2020 r.

Aktualizacja:

dnia 2020-09-22 13:48:50

Pożary:

380

Miejscowe zagrożenia:

1710

Alarmy fałszywe:

58

Ogółem:

2148

Zakaz wypalania traw

Koło Emerytów

FireFightersPlus.eu

Czujka

Klub

RODO

Fundalcja Solidarni

Oficer prasowy

Nawałnica nad powiatem ostrowskim oraz wideokonferencja
JRG - Interwencje

    Zerwane i uszkodzone dachy domów mieszkalnych i budynków gospodarczych, zerwane linie energetyczne, powalone na drogi drzewa, zalane posesje, nadłamane konary drzew, w sumie ponad 150 zdarzeń, w których konieczna była interwencja strażaków, to bilans kolejnej nawałnicy, która przetoczyła się w piątkowy wieczór 11 sierpnia nad terenem powiatu ostrowskiego.

    Ostrowscy strażacy z PSP, jak również strażacy OSP z terenu całego powiatu przez kilkanaście godzin pracowali bez wytchnienia nad usuwaniem skutków nawałnicy. Pracowicie upłynęły strażakom również kolejne dni, kiedy to dopływały zgłoszenia i prośby o interwencje od mieszkańców powiatu. W zdarzeniach związanych z usuwaniem skutków piątkowej nawałnicy wzięło udział ponad 170 zastępów strażaków z: PSP, OSP z KSRG oraz spoza KSRG.

    Najwięcej zdarzeń odnotowaliśmy na terenie gminy Odolanów, Raszków, oraz Ostrów Wielkopolski.

    W czwartek 17 sierpnia odbyła się wideokonferencja z komendantami powiatowymi, miejskimi oraz władzami samorządowymi powiatów z terenu województwa wielkopolskiego, której przewodniczyli: wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann oraz wielkopolski komendant wojewódzki bryg. Andrzej Bartkowiak, podczas której komendanci oraz samorządowcy przedstawili informacje dotyczące podejmowanych działań ratowniczych oraz działań zapewniających finansowe wsparcie dla osób i miejsc, przez które przeszła nawałnica.

Opracowanie: st. sekc. Dorota Reterska
Zdjęcia: OSP Skalmierzyce; st. sekc. Dorota Reterska


BIP

Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2019

Ilość zdarzeń

w 2019 roku

Pożary: 504
Miejscowe zagrożenia: 1439
Alarmy fałszywe: 74
Ogółem: 2017

Więcej informacji

Informacja

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

741,073 unikalnych wizyt