Marca 22 2023 02:33:10
Nawigacja
Interwencje w 2020 r.

Aktualizacja:

dnia 2020-09-22 13:48:50

Pożary:

380

Miejscowe zagrożenia:

1710

Alarmy fałszywe:

58

Ogółem:

2148

Zakaz wypalania traw

Koło Emerytów

FireFightersPlus.eu

Czujka

Klub

RODO

Fundalcja Solidarni

Oficer prasowy

Wypadek na nowej obwodnicy Ostrowa
JRG - Interwencje

    W poniedziałek 7 sierpnia 2017 roku, kilkanaście minut po godzinie 9-tej, w miejscowości Strugi (gm. Przygodzice), na obwodnicy miasta Ostrowa Wlkp. (droga S11), najprawdopodobniej na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas zjazdu z ronda doszło do przewrócenia się samochodu ciężarowego - chłodni na prawy bok, w wyniku czego ze zbiornika paliwa nastąpił wyciek oleju napędowego.

    W pojeździe przewożone były półtusze wieprzowe w ilości 531 sztuk - 21,5 tony. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach jeszcze przed przybyciem na miejsce wypadku pierwszych zastępów straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu znajdującej się w pobliżu miejsca zdarzenia studzienki przed przedostaniem się do niej oleju, odłączeniu akumulatorów w ciągniku siodłowym oraz wypompowaniu ze zbiorników uszkodzonego pojazdu pozostałego oleju napędowego. Następnie strażacy przy użyciu pompy membranowej zebrali olej napędowy z drogi. Kierujący działaniami podjął decyzję o zadysponowaniu na miejsce zdarzenia dodatkowych sił i środków w celu przeniesienia półtuszy do podstawionego samochodu chłodni, jednak obecny na miejscu zdarzenia lekarz weterynarii, ze względów sanitarnych nie wyraził na to zgody. Przeniesieniem półtuszy zajęła się specjalistyczna firma przeładunkowa, która przybyła na miejsce wypadku. Następnie przy wykorzystaniu dźwigu ciągnik siodłowy wraz z przyczepą został postawiony na koła i odholowany.

    W akcji trwającej 14 godzin udział brały: 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego oraz 6 zastępów OSP, w tym 1 zastęp z KSRG.

Opracowanie: bryg. Krzysztof Biernacki
Zdjęcia: JRG PSP Ostrów Wlkp.


BIP

Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2019

Ilość zdarzeń

w 2019 roku

Pożary: 504
Miejscowe zagrożenia: 1439
Alarmy fałszywe: 74
Ogółem: 2017

Więcej informacji

Informacja

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

741,071 unikalnych wizyt