Marca 25 2023 00:41:21
Nawigacja
Interwencje w 2020 r.

Aktualizacja:

dnia 2020-09-22 13:48:50

Pożary:

380

Miejscowe zagrożenia:

1710

Alarmy fałszywe:

58

Ogółem:

2148

Zakaz wypalania traw

Koło Emerytów

FireFightersPlus.eu

Czujka

Klub

RODO

Fundalcja Solidarni

Oficer prasowy

Strażackie „majOSTaszki”
KP PSP

    W sobotę i niedzielę (6-7 maja 2017 roku) na terenie kompleksu Piaski - Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim odbył się tradycyjny Festyn Miejski „majOSTaszki”.


    Jak co roku organizatorzy Festynu przygotowali dla mieszkańców Ostrowa niezliczony szereg atrakcji m.in. wesołe miasteczko, pokaz pojazdów zabytkowych, strefa dla najmłodszych – „Poziomkowy ogród”, programy edukacyjne, gry i zabawy dla dzieci, koncerty podczas których wystąpili: ZAZUZI, ENEJ oraz ANDRZEJ PIASECZNY. Wzorem lat ubiegłych również ostrowscy strażacy mocno zaakcentowali swój udział na festynie. Mieszkańcy Ostrowa i nie tylko, mogli zobaczyć pojazdy i sprzęt, który znajduje się na wyposażeniu ostrowskiej Komendy (pojazdy do działań ratowniczo-gaśniczych oraz ratownictwa technicznego i drogowego, a także sprzęt ratownictwa wodnego zaprezentowany przez OSP Kalisz). Olbrzymim zainteresowaniem - zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników Festynu cieszyły się - zorganizowane specjalnie dla nich przez ostrowskich strażaków - gry i konkursy. Najbardziej spodobało się naszym milusińskim „gaszenie pożaru” za pomocą hydronetek wodnych. Dzieci mogły również zasiąść za kierownicą prawdziwego wozu bojowego straży pożarnej, przymierzyć strażackie ubranie , czy założyć hełm strażacki.

    W ramach realizacji zadań związanych z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo”, strażacy przygotowali stanowisko do pokazów i nauki udzielania pierwszej pomocy medycznej. Strażacy, w trakcie prowadzonych pogadanek, omawiali również przyczyny powstawania pożarów, zasady postępowania na wypadek pożaru, zagrożenia związane z tlenkiem węgla oraz sposoby postępowania na wypadek zatrucia. W ramach kampanii „STOP pożarom traw” zwracano uwagę na rosnącą gwałtownie wraz z nastaniem wiosny, liczbę pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych związanych z wypalaniem suchych traw.

    Wszyscy, którzy odwiedzili „strażacką wystawę” nie szczędzili słów uznania za jej przygotowanie, ale również podziękowań za ciężką i niebezpieczną pracę ostrowskich strażaków.

Opracowanie: bryg. Krzysztof Biernacki
Zdjęcia: JRG PSP Ostrów Wlkp.


BIP

Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2019

Ilość zdarzeń

w 2019 roku

Pożary: 504
Miejscowe zagrożenia: 1439
Alarmy fałszywe: 74
Ogółem: 2017

Więcej informacji

Informacja

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

741,280 unikalnych wizyt