Marca 22 2023 03:34:03
Nawigacja
Interwencje w 2020 r.

Aktualizacja:

dnia 2020-09-22 13:48:50

Pożary:

380

Miejscowe zagrożenia:

1710

Alarmy fałszywe:

58

Ogółem:

2148

Zakaz wypalania traw

Koło Emerytów

FireFightersPlus.eu

Czujka

Klub

RODO

Fundalcja Solidarni

Oficer prasowy

Mały, ale tragiczny w skutkach pożar budynku mieszkalnego
JRG - Interwencje

    We wtorek 24 stycznia 2017 roku o godzinie 21.41 do ostrowskiej straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Brzozowej w miejscowości Sośnie (gm. Sośnie).


    Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zostało przeprowadzone rozpoznanie – z relacji sąsiadów strażacy dowiedzieli się, że w mieszkaniu objętym pożarem znajduje się mężczyzna. Mieszkańcy przyległych mieszkań opuścili budynek jeszcze przed przybyciem na miejsce zdarzenia straży pożarnej. Działania strażaków, którzy ze względu na bardzo duże zadymienie panujące w mieszkaniu musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz wejściu do mieszkania i podaniu jednego prądu wody na palącą się drewnianą podłogę (powierzchnia pożaru wynosiła około 2 m kw.). W pomieszczeniu kuchennym na podłodze, w pobliżu kuchenki węglowej, strażacy znaleźli mężczyznę, którego natychmiast wynieśli na zewnątrz. U poszkodowanego mężczyzny stwierdzono brak tętna i oddechu. Strażacy natychmiast przystąpili do reanimacji. Niestety pomimo długotrwałej reanimacji prowadzonej wspólnie z ratownikami medycznymi mężczyzny nie udało się uratować. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar powstał najprawdopodobniej na skutek wypadnięcia żaru z kuchenki węglowej. Mężczyzna zginął najprawdopodobniej na skutek zatrucia toksycznymi produktami spalania, wydzielającymi się podczas pożaru.

    W akcji trwającej 4 godziny udział brały 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 3 zastępy OSP (KSRG): Sośnie, Granowiec, Międzybórz.

Opracowanie: bryg. Krzysztof Biernacki
Zdjęcia: JRG PSP Ostrów Wlkp.

BIP

Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2019

Ilość zdarzeń

w 2019 roku

Pożary: 504
Miejscowe zagrożenia: 1439
Alarmy fałszywe: 74
Ogółem: 2017

Więcej informacji

Informacja

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

741,106 unikalnych wizyt