Marca 22 2023 03:33:42
Nawigacja
Interwencje w 2020 r.

Aktualizacja:

dnia 2020-09-22 13:48:50

Pożary:

380

Miejscowe zagrożenia:

1710

Alarmy fałszywe:

58

Ogółem:

2148

Zakaz wypalania traw

Koło Emerytów

FireFightersPlus.eu

Czujka

Klub

RODO

Fundalcja Solidarni

Oficer prasowy

Trzy osoby poszkodowane w wypadku
JRG - Interwencje

    W niedzielę 22 stycznia 2017 roku, kilkanaście minut po godzinie 3-ej w nocy, na prostym odcinku ulicy Ostrowskiej w miejscowości Sieroszewice (gm. Sieroszewice), najprawdopodobniej na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowca samochodu osobowego BMW stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, wpadł w poślizg, uszkodził mostek przejazdowy, płot betonowy, następnie płot stalowy i zatrzymał się w poprzek drogi.

    Uszkodzone elementy betonowego płotu uderzyły i uszkodziły zaparkowany na prywatnej posesji inny samochód osobowy marki VW Golf. Kierujący BMW opuścił pojazd o własnych siłach, natomiast dwóch pasażerów zostało uwięzionych we wnętrzu samochodu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uwolnieniu poszkodowanych osób za pomocą specjalistycznego sprzętu ratownictwa drogowego. Strażacy udzielili również poszkodowanym pasażerom BMW kwalifikowanej pierwszej pomocy (udzielenie wsparcia psychicznego oraz założenie kołnierza ortopedycznego). Po zakończeniu działań ratowniczych strażacy usunęli pozostałości powypadkowe z drogi. Wszystkie poszkodowane w wypadku osoby zostały zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do ostrowskiego szpitala.

    W akcji trwającej 3,5 godziny brały udział 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego oraz 2 zastępy OSP z Sieroszewic (KSRG).

    W wyniku zdarzenia całkowitemu zniszczeniu uległ samochód osobowy BMW. W samochodzie osobowym VW Golf zniszczeniu uległa przednia szyba i fragment dachu. Dodatkowo zniszczeniu uległ płot stalowy (6 przęseł i brama przesuwna) oraz 4 przęsła płotu betonowego i mostek przejazdowy.

Opracowanie: bryg. Krzysztof Biernacki
Zdjęcia: JRG PSP Ostrów Wlkp.

BIP

Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2019

Ilość zdarzeń

w 2019 roku

Pożary: 504
Miejscowe zagrożenia: 1439
Alarmy fałszywe: 74
Ogółem: 2017

Więcej informacji

Informacja

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

741,105 unikalnych wizyt