Marca 22 2023 03:11:18
Nawigacja
Interwencje w 2020 r.

Aktualizacja:

dnia 2020-09-22 13:48:50

Pożary:

380

Miejscowe zagrożenia:

1710

Alarmy fałszywe:

58

Ogółem:

2148

Zakaz wypalania traw

Koło Emerytów

FireFightersPlus.eu

Czujka

Klub

RODO

Fundalcja Solidarni

Oficer prasowy

Pożar w centrum fitness
JRG - Interwencje

     W poniedziałek 2 stycznia 2017 roku kilkanaście minut po godzinie 17-ej, najprawdopodobniej na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej (ostateczną przyczynę pożaru ustali policja, która wspólnie z biegłym sądowym z zakresu pożarnictwa prowadzi w tej sprawie dochodzenie) doszło do powstania pożaru pomieszczeń sauny w klubie fitness usytuowanym przy ul. Kaliskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

    Użytkownicy i personel klubu opuścili budynek jeszcze przed przybyciem na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu dwóch rot do palącego się pomieszczenia i podaniu jednego prądu wody w natarciu. Ze względu na bardzo duże zadymienie strażacy musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych. Zadymienie było tak duże, że pomimo użycia specjalistycznego wentylatora do oddymiania pomieszczeń, strażacy w celu zlokalizowania źródła pożaru musieli użyć kamery termowizyjnej. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki sufitu w pomieszczeniach objętych pożarem, w celu sprawdzenia, czy pożar nie rozprzestrzenił się na poddasze. Strażacy dokładnie przewietrzyli wszystkie pomieszczenia oraz wynieśli na zewnątrz budynku nadpalone i zniszczone przez pożar elementy wyposażenia. W wyniku pożaru całkowicie uległo spaleniu pomieszczenie sauny wraz z jej wyposażeniem. Zniszczony został sprzęt , będący na wyposażeniu dwóch sąsiadujących pomieszczeń sauny. Właściciel klubu wstępnie oszacował straty na kwotę 100 tysięcy złotych.

    W akcji trwającej 2 godziny udział brały 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 1 zastęp OSP z Ostrowa Wielkopolskiego. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Krzysztof Biernacki


BIP

Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2019

Ilość zdarzeń

w 2019 roku

Pożary: 504
Miejscowe zagrożenia: 1439
Alarmy fałszywe: 74
Ogółem: 2017

Więcej informacji

Informacja

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

741,091 unikalnych wizyt