Marca 22 2023 02:46:43
Nawigacja
Interwencje w 2020 r.

Aktualizacja:

dnia 2020-09-22 13:48:50

Pożary:

380

Miejscowe zagrożenia:

1710

Alarmy fałszywe:

58

Ogółem:

2148

Zakaz wypalania traw

Koło Emerytów

FireFightersPlus.eu

Czujka

Klub

RODO

Fundalcja Solidarni

Oficer prasowy

Tragiczny w skutkach pożar jednorodzinnego budynku mieszkalnego
JRG - Interwencje

     W czwartek 13 października 2016 roku kilka minut po godzinie 1-ej w nocy do ostrowskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego jednorodzinnego usytuowanego przy ul. Południowej w miejscowości Fabianów, gm. Nowe Skalmierzyce.


    Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zostało przeprowadzone rozpoznanie, w wyniku którego stwierdzono, że pożarem objęty jest cały budynek, dach uległ zawaleniu, a płomienie wydostają się poprzez okna na zewnątrz obiektu. Z informacji, które strażacy otrzymali z WCPR wynikało, że wewnątrz budynku znajduje się mężczyzna – właściciel posesji. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz gaszeniu pożaru za pomocą prądów gaśniczych wody podawanych na zewnątrz i do wnętrza budynku. Ze względu na bardzo duże zadymienie, pomimo użycia agregatów oddymiających, strażacy musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych. W trakcie prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych odnaleziono częściowo zwęglone ciało mężczyzny. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził jego zgon. Strażacy podczas dalszego przeszukiwania budynku, w jednym z pomieszczeń znaleźli sztucer myśliwski i dwie wiatrówki, które zostały następnie zabezpieczone przez Policję. Z budynku strażacy wynieśli również dwie butle z gazem propan-butan. W trakcie prowadzonych działań strażacy wykorzystywali także kamerę termowizyjną w celu lokalizacji ukrytych źródeł ognia.

    W akcji trwającej 4,5 godziny udział brało: 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego oraz 3 zastępy OSP, w tym 2 włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego.

    Dochodzenie mające ustalić przyczynę tego tragicznego pożaru prowadzi Policja.

Tekst: bryg. Krzysztof Biernacki
Zdjęcia: JRG PSP Ostrów Wlkp.


BIP

Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2019

Ilość zdarzeń

w 2019 roku

Pożary: 504
Miejscowe zagrożenia: 1439
Alarmy fałszywe: 74
Ogółem: 2017

Więcej informacji

Informacja

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

741,083 unikalnych wizyt