Czerwca 10 2023 21:50:08
Nawigacja
Interwencje w 2020 r.

Aktualizacja:

dnia 2020-09-22 13:48:50

Pożary:

380

Miejscowe zagrożenia:

1710

Alarmy fałszywe:

58

Ogółem:

2148

Zakaz wypalania traw

Koło Emerytów

FireFightersPlus.eu

Czujka

Klub

RODO

Fundalcja Solidarni

Oficer prasowy

Doskonalenie zawodowe w miesiącu wrześniu
Doskonalenie zawodowe

     Miesiąc wrzesień upłynął spokojnie pod względem wyjazdów ratowniczych więc strażacy mogli wykorzystać czas na doskonalenie zawodowe. Zaczęliśmy od ćwiczeń w ratownictwie wodnym w stopniu podstawowym.


    Ćwiczenia polegały na podejmowaniu osoby tonącej z wody przy użyciu węża strażackiego napełnionego powietrzem. Przećwiczono również ratowanie przy pomocy bojki ratowniczej jak również sań lodowych.

    Ponadto jedna ze zmian służbowych wzięła udział w ćwiczeniach doskonalących. Scenariusz ćwiczeń przewidywał powstanie pożaru w części hotelowej mieszczącej się nad stajnią w gospodarstwie agroturystycznym. Zachodziła konieczność ewakuacji zwierząt, udzielania pomocy medycznej poszkodowanym, gaszenia pożaru oraz przetłaczania i przepompowywania wody do miejsca pożaru. Takie zadania dostają do zrealizowania zastępy OSP oraz PSP biorące udział w ćwiczeniach.

    Dodatkowe niezapowiedziane epizody to ponowne wejście do palącego się budynku właściciela, znalezienie drugiej osoby poszkodowanej jak również zasłabnięcie właściciela. I tym razem strażacy wykazali się refleksem i podołali nowym zadaniom w zmieniających się warunkach. Ćwiczenia zakończono szkoleniem z zasad bezpiecznej ewakuacji zwierząt.

    W ostatnich dniach miesiąca września odbyła się coroczna akcja alarmowego stawienia się w jednostce wszystkich funkcjonariuszy połączona z ćwiczeniem musztry strażackiej.

Tekst: kpt. Zbigniew Foltyniewicz
Zdjęcia: KP PSP Ostrów Wlkp.


BIP

Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2019

Ilość zdarzeń

w 2019 roku

Pożary: 504
Miejscowe zagrożenia: 1439
Alarmy fałszywe: 74
Ogółem: 2017

Więcej informacji

Informacja

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

747,663 unikalnych wizyt