Marca 25 2023 00:38:59
Nawigacja
Interwencje w 2020 r.

Aktualizacja:

dnia 2020-09-22 13:48:50

Pożary:

380

Miejscowe zagrożenia:

1710

Alarmy fałszywe:

58

Ogółem:

2148

Zakaz wypalania traw

Koło Emerytów

FireFightersPlus.eu

Czujka

Klub

RODO

Fundalcja Solidarni

Oficer prasowy

XIII Powiatowe Zawody Sikawek Konnych
KP PSP

W niedzielę 26 czerwca 2016 roku na boisku sportowym w Dębnicy (gm. Przygodzice) odbyły się XIII Powiatowe Zawody Sikawek Konnych jednostek OSP powiatu ostrowskiego.



        W zawodach wystartowało 11 jednostek OSP, łącznie 16 drużyn, w tym: 5 w kategorii żeńskiej i 11 w kategorii męskiej. Zawody sędziowała komisja składająca się z byłych i obecnych funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP, której przewodniczącym - tradycyjnie już - był st. bryg. w st. spocz. Andrzej Morta. 7-osobowe drużyny miały do pokonania tor, na którym ustawione były przeszkody: równoważnia, schody, tunel, pojemnik 80 litrowy do napełnienia wodą przy pomocy wiader. Następnie ewakuacja na noszach poszkodowanego oraz ugaszenie domku przy pomocy prądu gaśniczego wody podawanego poprzez ręczne pompowanie z sikawki konnej. Klasyfikacja końcowa:

Kategoria żeńska
1. OSP Topola Mała....................- 100,0 pkt
2. OSP Westrza...........................- 102,1
3. OSP Sulisław..........................- 117,2
4. OSP Świeligów.......................- 119,0
5. OSP Biskupice Ołoboczne......- 125,7


Kategoria męska
1. OSP Topola Mała......................- 83,0 pkt
2. OSP Westrza.............................- 84,2
3. OSP Zamość.............................- 101,8
4. OSP Konradów........................- 102,2
5. OSP Wysocko Małe.................- 105,6
6. OSP Sulisław............................- 106,8
7. OSP Świeligów........................- 108,4
8. OSP Biskupice Ołoboczne.......- 109,6
9. OSP Świeca..............................- 115,8
10. OSP Przybysławice..................- 119,5
11. OSP Wtórek.............................- 120,2

      Gospodarzem zawodów była jednostka OSP w Dębnicy. Współorganizatorami zawodów, a jednocześnie fundatorami pucharów i nagród był: Powiat Ostrowski i Gmina Przygodzice. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. Starosta Ostrowski – Paweł Rajski, Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski – Piotr Kuroszczyk, Wójt Gminy Przygodzice – Krzysztof Rasiak, Sekretarz Miasta Ostrowa Wielkopolskiego – Andrzej Baraniak, Przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice – Janina Wojtasiak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim – bryg. Jacek Wiśniewski, Prezes Honorowy ZOP ZOSP – dh Henryk Kwiatkowski. Czołowe drużyny otrzymały puchary i nagrody, a wszystkie pamiątkowe dyplomy. Jak zwykle zawody cieszyły się dużą popularnością i zgromadziły liczną publiczność, która miała okazję podziwiać wiele typów sikawek, z dużą starannością odrestaurowanych i utrzymywanych przez druhów OSP, albowiem były one kiedyś podstawowym sprzętem stosowanym do gaszenia pożarów.

Tekst: bryg. Krzysztof Biernacki
Zdjęcia: Anna Woźnica

BIP

Kalendarz zmianowy

Statystyka za rok 2019

Ilość zdarzeń

w 2019 roku

Pożary: 504
Miejscowe zagrożenia: 1439
Alarmy fałszywe: 74
Ogółem: 2017

Więcej informacji

Informacja

Informacja

Tlenek węgla

Osoby niesłyszące

741,277 unikalnych wizyt